Літературна студія “Бригантина”

12239503_1478764979098805_4027785329956871840_n
Черкаська літературно-творча студія “БРИГАНТИНА” вперше розкрила свої двері перед творчими людьми-поетами, письменниками, художниками, журналістами, спеціалістами-майстрами з художньої вишивки бісером та нитками, композиторами і співаками, танцюристами і акторами в 16:00, 10 жовтня 2014 року в Будинку Культури імені Івана Кулика розташованого за адресою: вул. Благовісна, 170. Саме сюди в “БРИГАНТИНу” тепер ходять люди багатьох творчих професій. Так, це і не дивно, адже в спектрі засідань цієї студії проводяться творчі вечори, концерти, знайомства з цікавими творчими індивідуальностями, а часом і з обдарованими особистостями місцевої (а втім і не тільки черкаській), але і в масштабах області, країни. Літературної, виконавчої, музичної еліти. Прикладом цього можуть служити такі імена як поет з Одеси Віктор Аугустиняк, композитор і співачка Олена Мащенко, майстер з художньої вишивки Надія Поліщук (вони з м. Умань Черкаської області)
З часу відплиття у свій творчий рейс “БРИГАНТИНИ” у її насиченою натхненням літераторів, виконавців, художників…кают-компанії проводилися творчі вечори письменників і поетів Олександра Онуфрійовича Павлюченко, Іллі Абрамовича Бурштейна, Галини Миколаївни Шевченко, Олександра Миколайовича Лінника, Лідії Михайлівни Войцах, Сергія Леонідовича і Юрія Сергійовича Дудніков, Лариси Олександрівни Максименко, Зінаїди Петрівни Перевозчиковой, поетеси та співачки з м. Умань Черкаської області Олени Анатоліївни Мащенко, ще однієї гості з Умані – художниці пейзажного живопису та майстрині художньої вишивки бісером та нитками Надії Матвіївни Поліщук.
У засіданнях літературно-творчої студії брали участь відомі на Черкащині співаки, виконавці такі як Владислав Миколайович Придатченко, Петро Володимирович Беспалий, Ніна Семенівна Нескребина, прекрасні виконавці авторських пісень та мелодій Марина Михайлівна Хоменко, Олена Валентинівна Супрунова і багато, багато інших. Особливо хочеться виділити відомого на сцені та кіноекрані танцюриста і актора Санкт-Петербурзького театру імені Андрія Олександровича Миронова, Олексія Івановича Бражнікова працюючого останнім часом у Черкасах в тому числі і на засіданнях “БРИГАНТИНИ” у жанрі епатажу. Зі сцени глядацької зали Будинку Культури імені Івана Кулика де останнім часом відбуваються засідання студії, дуже часто звучала музика місцевих талановитих композиторів. Один з них – це Євген Акимович Бичов (1944-2014) за своє творче життя написав масу душевних, емоційних, ліричних і патріотичних пісень. Наприклад, ним написані популярні на Черкащині такі пісні як “Джерельна вода”, “Вишиванка”, “Земле моя”, “Заметілі”, “Україна”, “Знайди себе”, “Туман”, “Пам’яті підводного човна “Курськ”, “Віра”, “Друге дихання” і ряд інших пісень. Чудово виконувала пісні на свої вірші і поетеса, яка входить у колектив черкаського хору “ПРОМІНЬ” комітету самоорганізації населення “Благовісний” Лариса Олександрівна Максименко. Вище названий хор у складі двадцяти осіб брав участь у засіданнях “БРИГАНТИНИ”, а хорові мелодії складені його художнім керівником Володимиром Олексійовичем Красноженом завжди подобаються глядачам, сподобались вони і слухачам, відвідувачам студії і гостям в залі Будинку Культури.
В рамках літературно-творчої студії проводяться і проводилися творчі вечори і концерти, вечори пам’яті відомих черкаських поетів і письменників, а також і тематичні літературні поетичні конкурси. У 2014 році наприклад, у літературно-творчої студії “БРИГАНТИНА” було проведено п’ять літературних конкурсів на такі теми як: “Золота осінь”, “Патріотична поезія Черкащан”, “Зима у віршах черкаських поетів”, “Новорічна поезія”,”Вірші крокуючі в ногу з часом”. У цих конкурсах брали участь багато черкаських поетів: Галина Порубльова, Ілля Бурштейн, Станіслав Кравець, Діана Уральська, Надія Ларкіна, Сергій Давниченко, Галина Шевченко, Петро Запорожець, Микола Доскач, Геннадій Черкаський, Валентина Мельник-Ломова. Між ними були розподілені і призові місця зайняті творчими колективами які взяли участь у конкурсах .

Літературно – творче вітрильне судно “БРИГАНТИНА” продовжує свій рух вперед. Але на його рух звичайно ж впливає і натхнення учасників, духовний настрій місцевих черкаських представників літературного плину на Дніпрових берегах. Адже вітер натхнення і романтика для парусного судна багато що значить. І про це ми в студії не забуваємо!
(Д. Виркін)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *